1000 Komiser Yardımcısı Alımı(Polisler Arasından)

Polisler arasından 1000 komiser yardımcısı alımı yapılacak 950 erkek, 50 kadın ihdasına göre belli kriterlere sahip olanlar mülakat ile alınacak. Polis Akademisi Başkanlığı, özellikle son dönemlerdeki Fetö/PDY kapsamında boşalan kadrolara deneyimli emniyet mensuplarını almaya devam edecek. Yapılacak olan alımlarda sistem içerisinde olan, liyakatı üst olan ve başarılı personellerin komiser yardımcısı olmalarının önü açılacak. Alımların hatasız olabilmesi ve amacına uygun olması açısından öncelikle sınav yapılacaktır. 

Polis Akademisi Başkanlığı basın açıklaması;

Emniyet Mensuplarına Yönelik 2017 Yılı 3. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavına İlişkin Duyuru

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) 2017 Eğitim-Öğretim Yılı için emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları) arasından 50 kadın, 950 erkek olmak üzere toplam 1000 memurun ilk derece amirlik eğitimine (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin olarak, PBS üzerinden ön başvuruda bulunan ve sınav ücretini ödeyen adaylar şahsen müracaatlarını 81 İl Emniyet Müdürlüğü (PMYO, KPL, PMEM Müdürlükleri vs.) ve Merkez Teşkilatı Personeli için Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak Müracaat Kabul Komisyonuna 01-08 Mart 2017 ( 5 Mart 2017 Hariç) tarihleri arasında yapacaklardır. 

Sınavda başarılı olan adayların sonraki süreçte mülakat süreci yapılacaktır. Mülakat sürecinin asıl amacı güvenlik soruşturmasını gerçekleştirmektir. 

Yazar: editor #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ