• editor
  • 17 Mayıs 2016
  • 1
  •  

Bankalara Personel Alımı Nasıl Yapılır?

Bankalara personel alımı nasıl yapılır, Banka iş ilanlarına başvurmak için şartlar nelerdir, Bankalar hangi personelleri istihdam ederler. Bu yazımızda sizlere bankacılık sektörü ile ilgili personel alımları konusunda bilgiler vereceğiz. Banka iş sektörü olarak devlet kurumları ve belediyelerden sonra en fazla alım gerçekleştirilen alanlar arasında bulunmaktadır. Bankalar personel istihdamı yaptıkları zaman birçok kriteri göz önünde bulundurarak alımları gerçekleştirmektedir. bu anlamda banka iş ilanları ile sizlerde rutin olarak yayımlanmış personel ihtiyaçlarında belirtilmiş kriterlere uymanız durumunda ilanlara başvurularınızı gerçekleştirebilir ve sektörün bir parçası olabilirsiniz. Bankalarda çalışabilecek pozisyonları incelediğimiz zaman Banko görevlisi, Güvenlik personeli, Temizlik personeli, Finansçı, hesap uzmanı, danışman, müşteri ilişkileri uzmanı, istatistikçi, Müdür yar, Müdür gibi çok sayıda pozisyonda alım yapılmaktadır.

Banka iş başvurusu yapabilmeniz için bu pozisyonlardan birinde minimum 2 yıllık okul bitirmeniz ve sonrasında ilanlarda belirtilen personel alım şartlarını da taşıyor olmanız gerekmektedir. Bankacılık sektöründe çalışabilecek personellerin çok büyük bir bölümünün alanında uzmanlaşmış olması ve iş deneyimine sahip olması önemli şartlardan biridir. Fakat bazı pozisyonlar için ise yetişmiş elemandan ziyade yetiştirilecek personellere ihtiyaç duyulabilmektedir. Stajyer personel olarak geçen bu çalışanların bankalarda stajyer görevli olarak faaliyet alanı bulması söz konusu olmaktadır. Eğer sizlerde bankacılık sektöründe uygun bir pozisyonda çalışmak isterseniz kadrolu banka personeli yanında stajyer seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. 

Günümüzde bankalarda çalışan personellerin minimum ek gelirler ile birlikte bin yedi yüz TL maaş aldıkları görülmektedir. Üst seviyelerde çalışan personellerde ise Beş bin tl ye kadar yüksek maaşlar söz konusu olabilmektedir. Bankacılık sektörünün en güzel yanlarından biri de gelişime açık olması ve yükselme imkanlarının bulunmasıdır. Banko görevlisi olarak sektöre giriş yapıp sonrasında banka müdürü olarak çalışmalarına devam eden birçok banka personeli bulunmaktadır. Banka iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilmek için yayımlanan ilanları online olarak takip etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki listede en çok personel alım yapılan bankaların sayfalarına yönlendirileceksiniz. 

Ziraat Bankası Personel Alımı Sayfası

Garanti Bankası Personel Alımı Sayfası

Türkye İş Bankası Personel Alımı Sayfası

Akbank Personel Alımı Sayfası

Yazar: editor #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 1 YORUM YAPILMIŞ

    mehtap 13 Ağustos 2016 - 13:35

    iyi günler ben engelli elemanı olarak bankalarda çalışmak istiyorum danışman olarak şuan özel bir kurumda çalışıyorum fotokobi faks mail yazıcı işleri yapıyorum bankalar daha iyi benm için görünürde bişeyim yok engelim yok ama %50 raporum var beni rahasız edecek engel değil