Başbakanlık YTB Memur Alımı İlanı

Başbakanlık YTB Yani Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Memur alımı yapacağını açıkladı. İlan Bilgileri ve başvuracaklarda aranan nitelikler yazımızda bulunmaktadır. Başbakanlığa bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan en aktif kurumlardan biri olan YTB önümüzdeki süreçte çok farklı birimlerde görevlendirmek üzere yeni personel alımları yapacağını açıklamıştı. Bu anlamda bunun ilk ayağı olan memur alımı ilanına çıkmış oldu. 

YTB (Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı)  memur alımı başvuruları için adayların iktisat, işletme, sosyoloji, iletişim, uluslararası ilişkiler, istatistik,  kamu yönetimi, siyaset bilimi, hukuk, ilahiyat ya da ekonomi bölümlerinden mezun olmuş olmaları şartı aranmaktadır. Ayrıca adayların mezun oldukları bölüme göre 2016 ya da 2017 KPSS puan türünden en az 70 puan almış olmaları şartları da aranmaktadır.

İlanda yaş şartı: Adayların 35 yaşını bitirmemiş olmaları, ilanda yaş şartı olarak belirtiliyor.

Buna göre 1 Ocak 1982 tarihinden sonra doğmuş olanlar başvuru yapabilecek. Son olarak İngilizce, Fransızca, Rusça, Almanca, Danca, Arapça, Flamanca, İsveççe ya da Hollandaca dillerinin birinden en az 70 YDS puanı almış olmaları gerekiyor. Yalnızca, 2016 ve 2017 YDS puanları dikkate alınacak.

Başbakanlık YTB memur alımı başvuruları belirtilen tarihler arasında şahsen müracaat ile ya da posta yoluyla yapılacak. Adaylar istenen belgelerle birlikte Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuruların ardından 100 aday yazılı ve sözlü sınava davet edilecekler. İlana başvuru gerçekleştirmek isteyen adayların muhakkak belirtilmiş olan ilan şartlarını detaylı bir şekilde taşımaları gerekmektedir. 

Yazar: editor #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ