EGM 10 Bin Polis Memuru Alımı İlanı

Emniyet Genel Müdürlüğü(EGM) 10 Bin polis memuru alımı yapacağını açıklamıştı. Kadın  ve Erkek toplamda on bin alım yapılacak. Emniyet tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre personel sirkülasyonu ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni alımlar sürekli devam edecek. Bu doğrultuda yapılacak olan alımlar için sınav puan türlerinde belli bir puanın üzerinde olmak ve alım şartlarını tam anlamı ile taşıyor olmak gerekmektedir. 

EGM 10 Bin Polis Memuru Alımı İlanı

20. Dönem POMEM 10 bin polis memuru alımı ilan detayları

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine POMEM lisans mezunu 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının(KPSS) herhangi birinden P3 puan türünden minimum 60 ve üzerinde puan alanlar arasından 6 Haziran 2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla 9000 erkek – 1.000 kadın olmak üzere toplam 10.000 Polis memuru olabilecek öğrenci alımı gerçekleştirilecektir. 

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılacak?

Başvuru gerçekleştirmek isteyen adaylar 3-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi İnternet adresinden e-devlet şifresi sisteme girişlerini gerçekleştirerek başvuru işlemlerini yapabileceklerdir. Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde(POMEM)’de eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları atama süreçleri içerisinde yapılacaktır. Söz konusu alımlar yine EGM tarafından yayımlanmakta ve alım süreci buna göre başlatılmaktadır. 

Pomem Alım Şartları 

—- Kadınlar için 162 cm,

—- Erkekler için 167 cm’den kısa boylu olmamak,

—- Beden kitle endeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,

—- Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

—- Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, 

Yazar: editor #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ