• editor
  • 14 Nisan 2017
  • 0
  •  

EPDK Memur Alımı İlanı

EPDK sınavla 20 memur alımı yapacağını açıkladı. Hangi pozisyonlarda alım yapılacak ve şartları neler olacak ilanımızdan inceleyebilirsiniz. Enerji Piyasası Denetleme kurumundan yapılan açıklamaya göre bu yıl planlanan personel istihdamının ikinci kısmı olan 20 memur alımına geçildi. İlgili birimlerden iletilen personel talepleri doğrultusunda hangi pozisyonlarda alımlar gerçekleştirileceği ile ilgili ayrıntılar da belirlenmiş oldu. 

Alım Yapılacak Pozisyonlar

—- Elektrik Elektronik Mühendisliği

—- Petrol ve Doğal gaz Mühendisliği

—- Harita ve Geometri Mühendisliği

—- İşletme mühendisliği

—- Hukuk

—- Uluslararası İlişkiler

Yukarıda belirtilmiş pozisyonlarda alımlar gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan alımlarda nitelikli personel istihdamını gerçekleştirmek ve EPDK şartlarına tam olarak uyacak personellerin istihdamı için sınavlı alım gerçekleştirilmektedir. Sınav sonuçlarına göre başarılı olan adayların işe alım süreci başlatılacaktır. 

EPDK adına yapılacak olan sınav içeriklerinde pozisyonun mesleki yeterliliklerini ilgilendiren boyutların yanında EPDK ile ilgili bazı konu başlıkları bulunmaktadır. 

—- Kurumun teşkilat yapısı

—- Kurumun görev ve yetkileri

—- Elektrik Doğalgaz Piyasalarına yönelik genel kanunlar

—- Türkiye enerji piyasası yeterlilikleri

Sınav bu alanlarda yapılırken aynı zamanda sınav sonuçlarına göre personelin mülakat süreci de bulunmaktadır . Mülakat süreci genel bir güvenlik soruşturmasından sonra yapılacaktır. Kişinin ikna kabiliyeti, pozisyon yeterlilikleri, kendini ifade etmesi gibi genel mülakar içeriklerinden yararlanılarak mülakat süreci de sonlandırılacaktır. Tüm süreç sona erdikten sonra EPDK memur alımı işe başlatılma sürecine geçilecektir. 

Yazar: editor #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ