İlkokul Mezunu Mahalle ve Çarşı Bekçileri Alınacak

Gönderen:  |  1 Comment

İlkokul mezunu mahalle ve çarşı bekçisi alımı yapılacağı açıklandı Hangi pozisyonda kaç personel alınacağına yönelik detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. Birçok valilik tarafından ortak bir talep oluşturularak yapılan bir planlama neticesinde mahalle ve çarşı bekçiliği istihdamı ortaya çıktı. Hemen hemen her il kendi bünyesinde mahalle ve çarşı bekçiliği alımı gerçekleştirilecek. Alınacak olan personellerin ilanda belirtilmiş olan tüm şartları taşımaları gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru gerçekleştirecek olan kişiler genel bir ön güvenlik soruşturmasından geçeceklerdir. 

Mahalle ve Çarşı bekçiliği personel alımına yönelik tüm iş ve işlemler ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda Valilikler bünyesinde veya kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulacak Personel havuzunda yapılacaktır. Burada önceki sınava girmiş ve sınavdan başarılı olmuş kişilerin başvuruları alınacaktır. Mülakat sürecinin de işe girmesi ile birlikte alımlar gerçekleştirilecektir. 

Başvuruların fazla olması durumunda boş pozisyonun iki katı kadar aday mülakat ve güvenlik soruşturması sürecine dahil edilecektir. Ardından bu personellerin mülakat sonuçlarına göre sıralama yapılacak ve sıralamaya giren adaylar güvenlik soruşturması sonrası işe başlatılacaktır. Güvenlik soruşturmasında sıkıntılı olan adayların yerine ise yedek listeden personel çağrılacaktır. Çarşı Bekçisi ve Mahalle bekçisi personel alımı ilanına yönelik Valilikler ilana çıkacağı için her ilden iş arayan kişilerin valiliklerden bilgi almaları gerekmektedir. 

1 Comment

  1. HÜSEYİN ÖZTÜRK

    12 Ocak 2017 at 22:17

    askeri caza evinde gardiyan onbaşı olarak askerlimi yaptım işsizim göreve hazırım yaşım 52 saygılarımı sunarım cep 05357281043

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir