Karayolları Hükümlü İşçi Alımı İlanı

Karayolları hükümlü işçi alımı yapacağını açıkladı. Türkiye’nin çeşitli illerinde toplamda 40 üzerinden işçi alımı gerçekleştirilecek. Başta kara yolları genel müdürlüklerinin olduğu iller arasında olan Adana, Mersin, İzmir, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Konya olmak üzere diğer illerimizin bölge müdürlüklerinin emrine verilecek olan işçilerin beden işçisi statüsünde çalışacaklarını belirtebiliriz.

TCK işçi alımı ilanları bu yönü ile hükümlü personellerin istihdamına yöneliktir. zaten ilanlarda belirtilmiş olan şartlar da kimlerin başvuru yapabileceği konusunda ön bilgiler vermektedir. TCK personel alımı ilanına yapılacak başvuru sonuçları resmi sayfa üzerinden ilgililere duyurulacaktır. 

Karayolları Hükümlü Pesonel Alımı İlanlarında Aranan Şartlar Nelerdir?

—-18 yaşını tamamlamış olmak,

—- KPSS sınavına girmiş olmak şartları aranır.

—- Münhal kadro için durumu uygun olan adayların, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

—- Ataması yapılan eski hükümlü işçi 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır.

—- Sözlü sınav / mülakat tarihi ve yeri bilahare adaylara duyurulacaktır.

—- İşe alınanlar 81,58 TL. çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır.

İlanda belirtilen şartları taşımakta olan Herkes TCK iş başvurusu gerçekleştirebileceklerdir. Ancak başvuru yapan adaylar sonrasında detaylı bir güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır. Bunun için uygun olmayan adaylar elenecektir. 

Yazar: editor #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ