• editor
  • 10 Nisan 2017
  • 0
  •  

SGK 193 Memur Alımı Yapacak

Sosyal güvenlik Kurumu çeşitli birimlerde görevlendirmek üzere 193 memur alımı yapacağını açıkladı. İlan detayları ve başvuru şartları yazıda belirtilmiştir. Kurumumuz Ankara ilinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi gereğince 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde, önlisans mezunları için yapılan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSSP93) puan türünden minimum 80 almış olan adaylar içerisinden seçme ve sıralama yolu ile 193 büro personeli istihdamı gerçekleştirilecektir.

SGK Personel Alımı Genel ve Özel Şartları

—- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilmiş olan genel memur alım şartlarını taşımak,

—- SGK üzerinden yaşlılık veya emeklilik maaşı almıyor olmak,

—- 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden minimum 80 puan almak,

—- Üniversitelerin belirtilen önlisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birinden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmuş olmak,

—- Diploması alan belirlemeyen, yalnızca önlisans derecesi veren adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır,

—- Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir hali bulunmamak,

—- Detaylı güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda olumlu görüş bildirilmiş olmak, (Atanmaya hak kazanan adaylar için)

Yukarıda belirtilmiş personel alım şartlarını ve niteliklerini taşıyan tüm adaylar SGK 193 büro personeli istihdamı ilanına iş başvurularını yapabileceklerdir.

Yazar: editor #administrator


Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ